Přeskočit na obsah
Sdružujeme se a spolupracujeme, abychom byli silnější, vzdělanější a úspěšnější.
Search
Close this search box.

Konference na téma vytápění elektřinou, úložiště – baterie, nové trendy

  • od

KE STAŽENÍ

Exkurze Fenix Jeseník.pdf

Dne 26.4.2018 pořádala Asociace odborných velkoobchodů a výrobců TZB ve spolupráci se společností Fenix Trading s.r.o. jednodenní konferenci na téma vytápění elektřinou, úložiště – baterie, nové trendy. Konference společně s exkurzí byla za velké účasti zájemců hodnocena jako velmi přínosná a úspěšná.

Jednu ze zajímavých přednášek odprezentoval Ing. Cyril Svozil, ředitel a majitel společnosti Fenix Trading s.r.o., který nás detailně seznámil s významným, pilotním projektem administrativního centra v Jeseníku, včetně jeho fotovoltaiky na střeše, uložiště baterií, systémem vytápění, chlazení a větrání. Vizionářský pohled na vytápění elektřinou, včetně uložišť, patřil k nejzajímavějším informacím. Přednáška byla doplněna exkurzí a názornou ukázkou této budovy.

DŮM BUDOUCNOSTI – kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, realizované ve standardech roku 2020, slouží firmě i výzkumu

Společnost Fenix Trading s.r.o. a její rozvoj a působení na evropském trhu nám představila Managing Director Ing. Kateřina Jezerská. Po přednášce následovala zajímavá exkurze do výrobních hal. www.fenixgroup.cz/cs

Martin Petr, vedoucí tuzemského prodeje, se zaměřil na provozní náklady referenčních rodinných domů, realizované projekty, jejich  ekonomiku a zejména na působení prostředí v těchto objektech na jejich obyvatele.

Ing. Tomáš Kazda z VUT Brno měl vyčerpávající prezentaci o jednotlivých principech a realizovaných projektech světových uložišť elektrické energie. V závěru se soustředil na nejvýkonnější Li-Ion baterie a trendy budoucího vývoje v tomto oboru.