Přeskočit na obsah
Sdružujeme se a spolupracujeme, abychom byli silnější, vzdělanější a úspěšnější.
Search
Close this search box.

ALMEVA EAST EUROPE spol. s r.o. + TECH TRADING GROUP a.s. = fúze M&A od 1. 4. 2019

  • od

KE STAŽENÍ

ALMEVA_tiskova_zprava_fuze.pdf

Tisková zprávaALMEVA EAST EUROPE spol. s r.o. + TECH TRADING GROUP a.s. = fúze M&A


S radostí si dovolujeme oznámit fúzi (Merge by Acqusition) našich firem, a to od 1.4.2019.

Švýcarská společnost ALMEVA AG, letos slavící 25 let na evropském trhu, jeden z market leaderů na trhu plastových komínových systémů, se pro své rozšíření tržního potenciálu rozhodl pro akvizici firmy TECH TRADING GROUP a.s.
Této transakci předcházela analýza tržních potenciálů ve střední Evropě, z čehož nejlépe vyšel výrobce keramických (šamotových) komínů, známý hlavním brandem EUROKOMÍNY a též privátními OEM STAVOLINE, KOMI ŠAMO, UNI KOMÍN apod.

TECH TRADING, působící již 22 let na trzích střední a východní Evropy přináší do skupiny ALMEVA, kromě svých vlastních produktů, taktéž svá zastoupení, a to KESA ALADIN (software pro dimenzaci komínů), EXODRAFT (dánský výrobce spalinových ventilátorů) a HART KERAMIK společně s WOLFSHOEHE (výrobci šamotových vložek a cihel z Německa). Stejně tak TECH TRADING převádí také své hrdé označení Distribuční centrum LIAPOR pro Moravu.

ALMEVA se tímto stává členem Cechu kamnářů České republiky a Svazu podnikatelů ve stavebnictví a rozšiřuje tak stávající členství ve Společenství kominíků ČR, Cechu topenářů a instalatérů ČR a dalších oborových společenstvích.
Po 14 letech spolupráce došly obě společnosti k závěru pokračovat společně v budování jednoho z nejvšestrannějších výrobců komínové techniky s bezkonkurenčním technickým poradenstvím a s nejširším portfoliem produktů v Evropě.

Též musíme zmínit úspěšně dokončenou certifikaci keramických komínů ALMEVA SIB (dříve EUROKOMIN CLASSIC) dle německé a evropských norem DIN 18160-60/EN 1363/EN 1366 Požární odolnost konstrukcí LA>90 z ledna 2019, kterou jsme osvědčili kvalitu produktu jako jedni z nemnoha evropských výrobců.

Pavel Mareček, CEO