Přeskočit na obsah
Sdružujeme se a spolupracujeme, abychom byli silnější, vzdělanější a úspěšnější.
Search
Close this search box.

Fenix Trading s.r.o.

Sídlo:

Slezská 535/2, 790 01 Jeseník

Kontaktní adresa:

Slezská 535/2, 790 01 Jeseník

Kontaktní e-mail:

fenix@fenixgroup.cz

Telefon:

+420 584 495 302

IČ:

48399043

DIČ:

CZ48399043

Internetové stránky:

www.fenixgroup.cz

Internetový obchod:

www.fenixgroup.cz

Hlavní předmět podnikání

Výroba a prodej sálavých topných panelů Ecosun, elektrických topných kabelů a rohoží Ecofloor, elektrických topných folií Ecofilm.

Představení firmy

Obchodní skupina Fenix vznikla v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých společností v České republice.
Zakládajícím členem byla výrobní společnost Fenix s.r.o. a prvními produkty, které společnost vyráběla, byly úspěšně prodávané elektrické sálavé topné panely ECOSUN. S nárůstem poptávky trhu po těchto produktech následovaly elektrické konvektory ECOFLEX, topné kabely a rohože ECOFLOOR a topné fólie ECOFILM, včetně regulace topných systémů a široké škály doplňkových produktů.
Dynamický růst vyžadoval rozšíření struktury společnosti a z důvodu zachování maximální flexibility byla zvolena forma holdingové společnosti, s jednotlivými a nezávislými členy. V současné době je holding tvořen několika výrobně-obchodními společnostmi a je jedním z největších evropských výrobců plošných elektrických topných systémů – své produkty vyváží již do více než 65 zemí, ležících na 4 světových kontinentech.

Společnost Fenix je po celou dobu své existence výhradně českou společností, bez jakékoliv zahraniční účasti, do své struktury však má začleněny již šest společností se sídlem mimo území České Republiky. Od roku 1997 je výrobní společnost FENIX s.r.o. držitelem certifikátu pro Systém managementu jakosti ISO, který je v pravidelných tříletých cyklech úspěšně obhajován. Poslední recertifikační audit proběhl v září 2018 dle požadavku normy ISO 9001:2015, na jehož základě byl vydán nový certifikát.

Fotogalerie

Mapa

Územní působnost

 • ACSO (2010) – Výrobní a obchodní společnost zastupující FENIX ve Francii. Společnost ACSO byla založena v roce 1986, vyrábí modulární nízkoteplotní sálavé vytápění. Sálavé podlahové a stropní vytápění jsou používána pro vytápění domů, terciálních a průmyslových staveb.
 • AERS s.r.o. (2016) – Technologická společnost Technologická společnost zabývající se projekcí, výrobou a instalací bateriových špičkovacích stanic SAS a domovního modulárního bateriového úložiště AES 10-50kWh
 • CEILHIT SL (2010) – první výrobce topných kabelů ve Španělsku, založený již v roce 1975. Výroba je zaměřena na vnitrostátní i mezinárodní trhy, v současnosti zastupuje společnost FENIX především na trzích Španělska, Portugalska a Jižní Ameriky
 • Demista Ltd. (2008) – výrobce aplikací pro speciální účely, jako jsou topné folie proti mlžení zrcadel, topné systémy do vivárií a topná zařízení pro karavany a mobilní domy, se sídlem ve Velké Británii
 • FENIX Deutschland GmbH (2018) – společnost vznikla v únoru 2018 akvizicí obchodního partnera Limmer Import-Export, který se již od roku 2003 specializoval na prodej sálavých panelů ECOSUN v Německu a postupně se stal nejvýznamnějším odběratelem této výrobkové skupiny
 • FENIX Group a.s. (1995) – společnost zajišťující management nemovitostí a služby (strategické plánovaní, správa nemovitostí, ekonomické a finanční služby)
 • Fenix Invest s.r.o. (2014) – Fenix Invest s.r.o. je členem Holdingu Fenix, má aktivity na trhu nemovitostí a investic.
 • FENIX s.r.o. (1990) – výrobní společnost, zakládající člen holdingu
 • FENIX Slovensko s.r.o. (1993) – výrobní a obchodní společnost, která zastupuje FENIX na Slovensku
 • FENIX Trading s.r.o. (1993) – obchodní společnost
 • Flexel international Ltd. (2003) – Výrobní a obchodní společnost se sídlem ve Velké Británii. Přední světový výrobce folií Ecofilm, který se výrobou topných folií zabývá již od roku 1972. Po začlenění do holdingu Fenix v roce 2003 byla nabídka této společnosti rozšířena na kompletní sort
 • KONSULENT TEAM AS (2014) – obchodní společnost založená v roce 1990 se etablovala jako nejvýznamnější prodejce topných folií v Norsku, postupně začala prodávat i ostatní výrobky skupiny Fenix. Členem skupiny se stala v roce 2014.

Chcete být členem Asociace, nebo jen partnerem a získávat tak informace o našich aktivitách?